;

הנחלים של הצפון

הנחלים של הצפון – היכן כדאי לעצור במהלך החופשה?
מי שמתכנן חופשה בצפון עם כל המשפחה ורוצה גם לשלב עצירה באחד הנחלים של הצפון, ימצא מגוון רחב של אפשרויות, שניתן לעצור בהן. לצד לא מעט וילות בצפון להשכרה יש גם מבחר רחב מאד של נחלים, המהווים אטרקציה תיירותית בלתי רגילה בחודשי החורף. נחלים אלה פזורים באזורים שונים בצפון ואפשר לשלב, לצד העצירה בהם, גם טיול רגלי. הנה מהנחלים שאפשר לשלב בחופשה קיצית עם המשפחה:

נחל כזיב – זהו אחד הנחלים הידועים ביותר בצפון המהווה גם מוקד משיכה למטיילים רבים וגם ללא מעט משפחות עם ילדים. אם אתם מזמינים וילה בצפון להשכרה ורוצים גם לעצור בנחל, נחל כזיב, שנמצא בגליל העליון, הוא יעד מתאים. אפשר לבקר בו לאורך כל עונות השנה והוא כולל מסלול הליכה ברמה בינונית באורך של 8 ק"מ. אפשר להיכנס למים בנחל וליהנות מאווירה נעימה וטבע מקסים. מסלול ההליכה הפופולארי כולל עצירה במצפה הילה וגם במונפורט. זהו מסלול מעגלי. אפשרות אחרת היא לבחור במסלולים קצרים יותר, העובר בין מעלות, עין זיו ועין תמיר. מסלול זה פחות קשה מהמסלול הארוך ויכול להיות נהדר למשפחות. מי שמחפש אתגר רציני יותר ומזמין וילה בצפון להשכרה, מסלול אחר שאורכו 25 ק"מ יכול להיות אפשרות מתאימה. המסלול מתחיל בכפר חורפיש ועובר לאורך הנחל עד לעבדון.

וילה בצפון

נחל זויתן התחתון – וילות בצפון להשכרה משמשות כפתרון נהדר למשפחות, לצעירים וגם לקבוצות של חברים. אם אתם מזמינים וילה בצפון להשכרה ורוצים לעצור בנחל, נחל זויתן התחתון הוא הזדמנות לשלב מים מקררים בימים חמים וגם הליכה בטבע. מסלול נחל זויתן התחתון שכולל גם את בריכת המשושים הוא מסלול מאתגר המתאים בעיקר למטיבי לכת. מדובר במסלול מעגלי שאורכו 6 ק"מ. המסלול מתחיל בחלקו התחתון של הנחל וממשיך עד שמגיע לבריכת המשושים, הליכה של בין 6 ל – 7 שעות. המסלול כולל עליות ומצריך יכולת ברמה גבוהה וכמובן גם נעליים נוחות להליכה. חשוב להקפיד ללכת בהתאם לסימון המסלול וגם לבדוק את תנאי מזג האוויר לפני היציאה לדרך.

נחל יהודיה – אם הזמנתם וילה בצפון להשכרה לא רחוק מרמת הגולן, כדאי לכם לשלב גם ביקור בנחל יהודיה, שמציע מסלול שאמנם לא פשוט אך משתלם. אורכו של המסלול 5 ק"מ והוא מסלול מעגלי. המסלול מתאים לכל מי שרוצה לשלב מים בטיול וגם ליהנות מהליכה מאתגרת ומהנה. מסלול נחל יהודיה עובר בין המפלים השונים של בריכות רמת הגולן ומתאים לחודשי הקיץ, האביב והסתיו. ניתן לבחור במסלול של 4 שעות או מסלול ארוך יותר הכולל גם הליכה המגיעה לבריכות נוספות, מעבר לאלו המוצעות המסלול הקודם. מומלץ להגיע אל הטיול עם סנדלי הליכה נוחות וגם להצטייד במים וכובע.

קבלו מבצעים לוהטים ומוזלים עד 70% הנחה במייל, הירשמו עכשיו בחינם: