;

מסלולי טיול בכנרת

מסלולי טיול בכנרת
הכנרת היא מאגר המים המתוקים הגדול ביותר בישראל ואחד מאתרי הנופש הפופולריים ביותר. האזור מציע שפע של אפשרויות בילוי וטיול בחופים, במסלולי הטיול הסמוכים, בגליל ובגולן. העיר טבריה הסמוכה מציעה בתי מלון, מסעדות טובות, מרכזי קניות ושאר שירותי תיירות. האזור מומלץ בעבור טיולי משפחות, טיולי זוגות, טיולים של קבוצות חברים, טיולי תיירים מרחבי העולם, טיולי עובדים. בין אם בחרתם ללון בבית מלון, במתחם וילת נופש או באתר קמפינג באזור, אל תפספסו את ההזדמנות לצאת לטייל באזור.

מסלול טיול שביל סובב כנרת
אחד השבילים הפופולריים ביותר באזור הוא מסלול טיול שמקיף את הכנרת. אין חובה לעבור את המסלול כולו. שביל סובב כנרת עובר בקרבת החופים וכל האתרים המרכזיים באזור. ניתן לשלב את הטיול במסלול יחד עם ביקור בחופים (הרחצה בכנרת מותרת רק בחופים מוסדרים בנוכחות מציל). השביל מתאים למטיילים מתחילים ואינו דורש ציוד מיוחד.

מה חשוב לדעת על מסלול סובב כנרת?
אורכו של המסלול כולו הוא כ-35 קילומטרים. נכון להיום חלק משמעותי מהשביל אינו מתוחזק ועקב כך אינו נגיש באופן מלא. ההמלצה היא על טיול בחלק מהשביל במסלולים של 2-5 קילומטרים. המסלולים המומלצים הם המסלול שיוצא מהירדנית אל בית הקברות בקיבוץ כנרת, המסלול שיוצא מחוף שקמים בכנרת אל טבריה, המסלול שמוביל מכפר נחום אל גשר אריק.

המסלול שיוצא מהירדנית אל בית הקברות בקיבוץ כנרת כולל כ-2 קילומטרים של הליכה (שעתיים של הליכה, אפשרי עם עגלות ילדים). המסלול שיוצא מחוף שקמים בכנרת אל טבריה הוא מסלול קווי של 5 קילומטר. כדאי להשאיר מראש רכב בנקודת הסיום. הליכה של כחצי יום נדרשת במסלול זה. המטיילים במסלול חולפים לאורך החופים המוסדרים ועוצרים בהם למנוחה והתרעננות. המסלול שמוביל מכפר נחום אל גשר אריק הוא מסלול קוו של כ-4 קילומטרים. גם במסלול זה כדאי להשאיר רכב בנקודת הסיום. המטיילים חולפים על פני נוף ביצות פראי ונהנים לאורך המסלול משלטים המסבירים אודות הצומח והחי באזור.

וילות בכנרת

מסלול טיול יער שוויץ
את יער שוויץ תמצאו בגליל התחתון. הוא משתרע על שטח של כ-3 קילומטר. הנטיעה של היער החלה בשנת 1927 באופן יזום מתוך מטרה לספק הגנה לתושבי טבריה מפני מפולות בוץ בעונת החורף. את שמו קיבל יער שוויץ בשל תרומות כספיות משמעותיות של יהודי שוויץ שאפשרו את הקמתו.

מה חשוב לדעת על מסלול יער שוויץ?
מסלול הטיול ביער חולף על פני נופים קסומים, מצפורים, מתקני משחק לילדים ומקומות מתאימים לפיקניקים. יש באזור מסלולים להליכה, מסלול מתאים לרכיבת אופניים ומסלול טיול ברכב. המסלול מתחיל לצד מרכז הנטיעות המשמש גם תצפית נוף מקורה. באותו אזור תמצאו גם שולחנות מתאימים לפיקניקים ומתקני משחק לילדים. לאחר הליכה של קילומטר תגיעו אל מצפור המשמש נקודת תצפית קסומה אל הכנרת.

בחלקו הדרומי של הפארק תמצאו בריכה נעימה ומוצלת שמתאימה להשתכשכות (בריכת עין פורייה). סביב הבריכה עצי דקל, מתקן הצללה ושולחנות. כחצי שעה של הליכה תוביל אתכם אל המושבה כנרת בה תוכלו למצוא אתרי מורשת ואת בית הקברות המפורסם של הקיבוץ.

מסלול טיול מג'רסה - בקעת בית צידה
אם אתם מחפשים מסלול טיול באזור עשיר במים הגעתם למקום הנכון. אל אזור המג'רסה מתנקזים כמה מהנחלים הגדולים של האזור. המסלול עובר בין שפכי הנחלים. בקרבת מקום תמצאו את פארק הירדן ותוכלו לשלב אותו ביום הטיול.

מה חשוב לדעת על מסלול מג'רסה?
כראוי למסלול מים נדרשת הליכה של כשעה בתוך מים רדודים (עומק של כ-90 ס"מ). חשוב יהיה להצטייד בנעלי הליכה מתאימות או בסנדלים. יש באתר מלתחות להחלפת בגדים. הכניסה אל האתר כרוכה בתשלום. ניתן להצטייד מראש בבגדי ים ומתנפחים על מנת לשחק עם הילדים בלגונות לאורך המסלול.

מסלול טיול פארק הירדן
יהיה זה מסלול טיול קל אל פלגי מים, עצי אקליפטוס וערבות. המסלול כולל הליכה של כשעה וחצי לאורך הירדן. בקטע שבין גשר בנות יעקב לבין הכנרת תוכלו לחזור בנוף טבעי של הירדן. הכניסה אל פארק הירדן כרוכה בתשלום. יש בפארק כמה מסלולי טיול בדרגות קושי משתנות. החלק הדרומי בפארק מתאים לטיולי משפחות.

מסלול טיול קצר בפארק הירדן מתחיל בטחנות הקמח בלב הפארק. המסלול הארוך מתחיל בחורשת האקליפטוס בחלקו הדרומי של הפארק. לאורך גדת הירדן תמצאו מינים רבים של צמחי גדות, עצי שיזף ועצי אקליפטוס. בעלי חיים משוטטים בתוך השמורה (חתולי ביצה, נמיות, חזירי בר, שועלים, תנים, גיריות, לוטרות ועוד), המטיילים מתבקשים שלא להפריע לבעלי החיים. לפני שנים רבות ניתן היה למצוא באזור גם אריות. כיום, כבר אין אריות באזור. חובבי ציפורים ימצאו באזור אנפות, סופיות, אגמיות, חוגלות ועוד. אם יתמזל מזלכם תצליחו לחזות בצב ביצות משתזף על האבנים לצד המים.

הטיול בשמורת הטבע מתאפשר בשעות היום בלבד. עם רדת החשכה לא תתאפשר נוכחות של מטיילים בשמורה. הכניסה אל הפארק היא בתשלום. ניתן ללון בחניון לילה מוסדר במתחם (קמפינג). במרחק נסיעה קצרה תמצאו מבחר וילות נופש בצפון, בתי מלון, צימרים, בתי הארחה ואכסניות. כמה מהמסעדות הטובות ביותר בצפון ממוקמות במושבים הסובבים את הכנרת.

קבלו מבצעים לוהטים ומוזלים עד 70% הנחה במייל, הירשמו עכשיו בחינם: